XXIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" XXIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych

Termin konferencji:
17-19 stycznia 2019 r.

Miejsce:
Hotel Arche, Częstochowa, Oleńki 20 (zobacz na mapie)

Organizatorzy konferencji:
Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Czestochowskiej

Tematem przewodnim konferencji będą słowa Świętego Jana Pawła II: Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali. „Wymagać od siebie” oznacza walkę ze swoimi złymi cechami i dążenie do stawania się lepszym człowiekiem. Człowiek, który wie czego chce, wybiera konkretną drogę w życiu a jego samodzielna decyzja daje pewność, że nie zboczy na przypadkowe tory. Dążąc do osiągnięcia swoich celów, udoskonalamy siebie i swoje życie.

Praca w opiece paliatywnej i hospicyjnej jest wymagająca, każdego dnia stajemy przed trudnymi decyzjami i dylematami. To wszystko zobowiązuje do doskonalenia swoich umiejętności i rozwoju zawodowego oraz duchowego. Temat konferencji to słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane podczas Apelu Jasnogórskiego w 1983r. Dotyczą one każdego z Nas, a wymagając od siebie więcej, zapewniamy lepszą opiekę naszym pacjentom, podopiecznym i potrzebującym.

Szczegóły